Oldalak

udv

2016. február 12., péntek

Brunei


Azaz a Brunei Szultanatus. Mostanaban tobb oldalon is olvastam a Brunei Szultanatusrol, Nagyon megfogott, gyonyoru orszag. Orom lehet ott elni. A cikk nem az en szerzemenyem alapja a kovetkezo oldalrol bamasolt cikk:

 http://www.erdekesvilag.hu/ahol-nincsenek-adok-a-brunei-szultanatus-borneo-szigeten/ 

Negara Brunei Darussalam, gyakrabban használt nevén Brunei Szultanátus vagy egyszerűen csak Brunei, egy ország Délkelet-Ázsiában, Borneó szigetén. Szárazföldi határai kizárólag Malajziával vannak, a tengeri határai pedig a Dél-Kínai tengeren húzódnak. A kőolajban és földgázban igen gazdag.
Brunei szultánja a 15. század óta uralkodó dinasztia tagja, Brunei állam- és kormányfője. A szultán döntéseit a miniszterek tanácsa, valamint személyes tanácsadói segítik, bár a szultán végül egyszemélyben dönt mindenről. Az ország tömegtájékoztatása rendkívüli módon kormánypárti, az uralkodói család szinte isteni kiváltságokat élvez az országban. Bruneiben nincs választott országgyűlés. Hassanal Bolkiah szultán 2004. szeptemberében hívta össze a kinevezett parlamentet, amely az 1984-es függetlenség óta nem ülésezett.

Brunei palota

Az országban kevesebb,  mint 400.000 ember él, akiknek nem kell adót fizetniük, mivel enélkül is fenntartható minden. Ingyenes az orvosi ellátás, az állam lakásokat is ad az embereknek és a rizs árát is megtámogatja. Így nem csoda, hogy annyian tisztelik és imádják szeretett vezetőjüket az iszlám államban.
Az ország 70%-a lakatlan, ezen a részen védett erdők és nemzeti parkok találhatók, az éghajlat pedig trópusi, szubtrópusi. Az állatvilág egészen különleges, az ide érkező turisták nagy része emiatt keresi fel Bruneit. A turizmust erősen fejlesztik, hasonló megfontolásból mint az arabok, ugyanis a kőolajkészletek végesek .

 A naplementével együtt még inkább mesebeli: a képen a kivilágított Omar Ali Saifuddin-mecset látható. Az országba rengeteg utazó látogat el, és a szultán is különös hangsúlyt helyez a turizmus fejlesztésére.

 

Bár sportcsarnok és sportélet itt is van, olimpián érmet még nem szereztek, és Brunei labdarúgó-válogatottja sem ért el ez idáig jelentős sikereket.

 

 Az iszlám Brunei hivatalos vallása.  A képen Brunei egyik templomát, a Bangunan Gurut láthatod.

 

 Különös, vízre épült házak. A Borneó szigetén fekvő ország 70%-a lakatlan, jelentős részét trópusi esőerdő borítja. A népesség 97%-a a nyugati részen él, és mintegy tízezer fő a hegyvidéken.


 Tengerpart, pálmafákkal. Az országnak szárazföldi határai csak Malajziával vannak, tengeri határai a Dél-Kínai tengeren húzódnak. Az ország kőolajban és földgázban igen gazdag.

 

A brunei szultán csodáspalotkat építtetett

 
A szultanátus emblematikus látnivalója az Omar Ali Saifuddin mecset, a Távol-Kelet legnagyobb mecsetje. A fényűző, mesébe illő épület 1958-ban készült el. Legalább ilyen híres a szultáni palota is, mely a világ legnagyobb családi lakóhelye


Brunei palota
Brunei palota
Brunei palota



Brunei palota
Brunei palota
Brunei palota
Brunei palota
Brunei palota
Brunei palota
Brunei palota
Brunei palota
Brunei palota





Brunei palota

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése